V obci se nachází následující občanská vybavenost:

Kulturní dům

Je umístěn v jihozápadní časti obce. Kulturní dům slouží pro konání obecních i soukromých akcí místních občanů. Kapacita je cca 100 lidí. Správcem kulturního domu je paní Vilma Jelínková tel.736 226 041, která také vyřizuje půjčování jeho prostor. Kulturní dům prošel rekonstrukcí střechy v roce 2013 a v roce 2014 se vybudovalo nové sociální zařízení. 

 

Venkovní taneční plocha s pergolou

Je postavena před kulturním domem. V roce 2009 prošla kompletní rekonstrukcí. Hlavní akcí na této ploše je každoroční tradiční pouť konaná první srpnový víkend.

 

Obecní úřad a knihovna

Jedná se o budovu bývalé místní školy. Prostory byli částečně přebudovány v 90. letech minulého století. Na levé polovině je obecní úřad se zasedací místností. Vpravo pak knihovna a sociální zařízení.

 

Hasičská zbrojnice

Kromě garáže pro hasičskou techniku a věže na sušení hadic, je zde umístěna také klubovna mladých hasičů, která prošla kompletní rekonstrukcí v letech 2010-2011. 

 

Dětské hřiště

Nachází se vedle kulturního domu v kulturně společenském areálu obce Vítonice. Jeho vybavení je z roku 2005.

 

Travnaté hřiště

Je umístěno za kulturním domem. Slouží především jako tréninková plocha pro místní velmi úspěšné hasiče všech věkových kategorií.

 

Víceúčelové hřiště s umělým povrchem

Nachází se také za kulturním domem. Bylo vybudováno v roce 2012. Je určeno pro nespočet míčových her. Využívá se místními občany hlavně pro tenis.

 

Kaple

Ve Vítonicích na návsi stojí docela veliká kaple. O jejím vzniku nás informuje mramorová deska umístěná uvnitř vlevo od vchodu. Stojí na ní: „Diese Kapelle liess die im Jahre 1936 verstorbene Frau Barbara Buchta aus Weinitz no. 32 errichten, mit der Bitte, dieselbe Hl. Herzen Jesu zu weilen. Erbaut im Jahre 1937.“ Do češtiny přeloženo to znamená: „Tuto kapli nechala postavit paní Barbara Buchtová, která bydlela ve Vítonicích č. 32 a zemžela v roce 1936. Přála si, aby kaple byla zasvěcena Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Kaple byla postavena v roce 1937.“ V katalogu brněnského biskupství se dočteme, že kaple je zasvěcena Svatému Kříži (svátek – tzv. patrocinium je 14.9.) Tomu odpovídá také velký kříž umístěný na hlavním oltáři.

 

 

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Zmrzlinové stroje - www.jps-zmrzlinovestroje.cz Servis a opravy zrmzlinových strojů - www.zmrzlinovestroje-servis.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál title="Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu